תמיכה    |    מידע    |    רשת ביטחון

אנחנו ביד תמר מושיטים את הלב והיד להקל על החולה בסרטן ומשפחתו בניהול המשבר אנו מאפשרים לחולה להתמקד במלחמה להצלת החיים, עד להחלמתו!

תמר למשפחה

ע"ש מודי ענב ז"ל

תמיכה וסיוע לחולי סרטן ובני משפחותיהם

תמר לקהילה

מודל חדשני לגיוס הקהילה לתמיכה במשפחות במצבי משבר

איך זה מתבצע?

תמיכה במשפחות במשבר ובהתמודדות עם סרטן

בתוך כ - 48 שעות מרגע קבלת הפנייה במוקד יד תמר, אחד המתנדבים שלנו ייצור עמך קשר על מנת להשלים פרטים חסרים ולשייך אליכם את המתנדבים המתאימים לכם ביותר. לאחר השיחה, המתנדבים יתקשרו לקבוע אתכם פגישה במקום המתאים לכם ביותר, על מנת לסייע לכם להתמודד עם המשבר, להסביר לכם מה אתם הולכים לעבור, להשיג את הזכויות המגיעות לכם לדעת איך ממשיכים הלאה חזקים ורגועים יותר.

פעילויות יד תמר

מה אנחנו יכולים לעשות בשבילך?

תמיכה משפחתית תמר למשפחה:
הליווי המדורג למיצוי זכויות

משפחה במשבר חווה מגוון קשיים. חלק מהקשיים הם כלכליים וסוציאליים וחלק ממנו שייך לתחושת הבדידות של החולה והמשפחה. מצב משבר מחייב באופן כמעט מיידי השקעת משאבים כספיים מעבר למה שקיים בשוטף בתקציב המשפחתי.

חלק מסוים מהמשפחות מסוגל לעמוד בנטל הכלכלי הראשוני. חלק אף זה לא. ככל שמתמשכת תקופת המשבר וככל שהולכים ורבים הצרכים, הרי שהקושי הכלכלי הולך וגדל. זהו בור. והבור הולך ומעמיק ומאיים לבלוע את המשפחה. אף אדם אינו שמח להיות נזקק. מדינת ישראל היא מדינת רווחה, ועל כן קבועות בחוק זכויות רבות ומגוונות של אדם במשברי מחלה מסוגים שונים. פעילות בכמה רמות למיצוי הזכויות של החולה/המשפחה במשבר תגרום לכך שהמשפחה תזכה במשאבים כלכליים וסוציאליים המגיעים לה על פי דין.

בנוסף, אנו מודעים לחשיבות הגבוהה לתת למשפחה כלים ייחודיים לניהול ההתארגנות המשפחתית: הכלים כוללים בין השאר: נציג משפחתי (Case Manager) אשר מסייע לתעדף משימות ולגייס את מירב כוחות העזרה בצורה חכמה ואפקטיבית תוך ניצול חוזקות והפעלת יציתיות.

תמיכה חברתית תמר לקהילה:
הניהול החכם לחוסן הקהילתי

בכל קהילה ישנו צורך ברור לחיבור בין הצרכים והיכולות המשפחתיות לבין הסיוע אותו הקהילה רוצה לתת. רוב הקהילות מחפשות דרך נוחה ואפקטיבית לנהל יותר טוב את המשברים הפנים קהילתיים על מנת להגביר את החוסן הקהילתי..

הייחודיות: מודל תמר לקהילה פותח על ידי מומחי יד תמר על מנת לתת לקהילה:

אפקטיביות (תיווך מותאם בין הקהילה למשפחה, תוך תיעדוף משימות ושימוש בחוזקות).
יותר מתנדבים שמביאים לידי ביטוי את החוזקות שלהם.
מרחב גדול יותר של תחומי סיוע.
יכולת סיוע לטווח ארוך (לא רק חירום).
הפעלת יצירתיות בכל הנוגע לסיוע החכם.

תמיד שמחים לעזור

הכירו את צוות העובדים שלנו

מיכאל (מיכי) וסרטייל

יו"ר ומייסד הארגון

אוריאל כהן

מנכ"ל העמותה

מועצות אזוריות בהן פועלים צוותי תמר לקהילה

תודה! לשותפינו היקרים

במשך השנים זכינו לשותפים רבים – חברות ואנשים פרטיים. השותפות מחממת את הלב ונותנת הרבה כוח להמשיך בעבודת הקודש למען חולי סרטן בישראל. אנו, הנהלת יד תמר מבקשים להודות בשמנו ובשם כל חולי הסרטן ומשפחותיהם, עובדי המחלקות האונקולוגיות והרופאים על הסיוע והאיכפתיות.

אנו מברכים אתכם שתראו ברכה והצלחה בכל מעשי ידיכם.

תרומתך תסייע לנו לסייע להם..

תרומה ליד תמר

אנו קוראים לך לתמוך ולהשתתף בהשגת היעדים שלנו.
להושיט יד ולתרום.
יד תמר ע"ר 580516516

נשמח שתצרו עימנו קשר

עמותת יד תמר

דילוג לתוכן