ליווי רגשי

לאור השינויים שנכפו עלינו בתקופת הקורונה,
ערכנו בעמותה התאמות להתנדבות מרחוק באופן שהסיוע יהיה ממושך יעיל ומקיף,
ויכלול פתרונות יצירתיים לתמיכה ב"שלט רחוק".

כבר בחודשים הראשונים להתפשטות נגיף הקורונה, למדנו שהריחוק החברתי בייחוד לקבוצת החולים שבסיכון, יוצר צורך בוער לוונטילציה רגשית ואוזן קשבת.

שמענו פעם אחר פעם חולים שמתקשרים לקבל סיוע במיצוי זכויות, ומדגישים בסיום השיחה הראשונה, שהם כבר מרגישים שנעזרו, אחרי שפרקו את תחושותיהם וסיפור חייהם.

שמענו על הבדידות שנכפתה עליהם, על החששות והפחדים מכל מגע אנושי, ומאידך על הרעב לחברה ולקשר. והחלטנו למצוא לכך מענה.

זכויות חולי סרטן

הוספנו שירות חדש של שיחות טלפוניות על ידי מתנדבים מעולם הטיפול.

המתנדבים מגיעים מקשת רחבה של תחומים: פסיכותרפיה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, אימון אישי, ריפוי באמנות ובעיסוק וכו’. אליהם מצטרפים מתנדבים מתחומים אחרים, חלקם מחלימים בעצמם ממחלת הסרטן, וחלקם עם סיפור דומה במשפחה.

ברגע שנוצר חיבור ביניהם, הדלת פתוחה, והחולים מרגישים בנוח להתקשר מתי שצריך. המתנדבים עצמם, משתדלים להתקשר להתעניין מידי פעם בלי להכביד. הצורך עולה וגובר, והשיחות מרגשות במיוחד.

חשוב להדגיש כי לא מדובר בטיפול נפשי, אלא בשיחות ונטילציה ואוזן קשבת. ההבדל בין השניים הוא ברמת ההתערבויות הטיפוליות- כאשר אנו מזהים כי יש צורך בטיפול רגשי, אנו מפנים זאת לגורמי מקצוע רלוונטיים.

סיפורים מליווי רגשי

נעמי (שם בדוי) היא אישה מאוד מבוגרת בודדה שכל ילדיה ונכדיה מתנכרים אליה מאז הגירושים. לאחר פנייתה ליד תמר הוצמדה לה מתנדבת ליווי רגשי (שאף היא בודדה ומבוגרת, ובהתנדבות זו היא מוצאת נחמה וחברה), ביחד פתחו את הדברים, והגיעו להבנות. אפילו גילו מכנה משותף- שתיהם גרו באותו מקום בילדותן. בעקבות השיחות נ. החולה הרימה טלפון למשפחתה וניסתה ליצור קשר מחדש.

דבורה (שם בדוי) אישה בהוספיס בית, מקבלת מידי יום שיחות של מתנדבת יד תמר מצוות ליווי רגשי , ד. מדברת איתה על החששות מהמוות, מתקשרת אליה בהתקפי חרדה, ומתרגלת איתה נשימות ורוגע. לבנה המתנדבת סיפרה שבאחד הפעמים ד. אמרה לה : אני אוהבת אותך!

אנחנו מחכים לכם

פנו אלינו עכשיו בלחיצה על הכפתור

נשמח שתצרו עימנו קשר

עמותת יד תמר

דילוג לתוכן