לזכרם

יד תמר מודה וזוכרת

תמר זל

תמר ליכטנשטט

בגיל 54 תמר ליכטנשטט ז”ל (לבית וסרטיל), לקתה במחלת הסרטן. אחרי כשנתיים חזרה מחלת הסרטן ובמשך כששה חודשים התמודדה בגבורה עם המחלה עד שנפטרה. תמר הייתה גננת מטבעה ומאז סיום לימודיה עבדה כגננת. היא שהתה 5 שנים בבוסטון לצורך לימודים של בעלה פרופ’ יחיאל ליכטנשטט יבל”א, ובשנים אלה עבדה כגננת במיימונידיז. גם שם, תמר הטביעה חותם ישראליות על הילדים וההורים. כאשר חלתה תמר במחלת הסרטן בשנית, היא המשיכה בעבודתה בגן ברמת אביב גם בימי הטיפולים, כל זאת כדי שלא לבטל מלאכת קודש של חינוך ילדי ישראל. כאשר היתה מותשת באמצע יום העבודה, פרשה לחדר צדדי, שכבה על הריצפה ולאחר זמן, קמה לעבוד מבלי שהילדים יבחינו במשהו. הורי הילדים בגן נדהמו לשמוע על מחלת הסרטן הממושכת של תמר רק כבר לא יכלה להגיע לגן כשבועיים לפני פטירתה. גם בשבועיים אלו תמר התאמצה להנחות את הגננת המחליפה לקראת מסיבת חנוכה שתהיה עם התכנים וההמחשות הנכונות. במסיבה זו, תמר ז”ל כבר לא היתה. תמר השאירה אחריה בעל, שלושה בנים ובת, נכדים ומאות רבות של ילדים והורים אשר חונכו לערכים כגון: היחס לשונה ומעשי חסד. בכל שנה היה תלמיד “שונה” בכיתתה, פעם ילד עיוור ופעם ילד אוטיסט.

avatar-male

משה יהודה

בן מאיר אליהו ויהודית פרנקל

אוהב העם והארץ אהוב על ידי משפחתו וחבריו תנצב"ה

לזכרו הוקמה מחלקת התארגנות משפחתית לחולי סרטן

aharonm24

אהרון מנג'ד

1989 - 2013

איש העומק והמעשים הטובים, נפטר מלוקמיה בגיל 24. היה בחור צעיר בעל עומק פנימי הרבה מעבר לגילו. כבר בשלב מוקדם מאוד בחייו, אפשר היה לראות בבירור את חיפושו אחר ביטוי חופשי ואהבתו להתעסקות עם אנשים, ונתינה לכל מי שזקוק. רצה דברים פשוטים וברורים, היה זקוק למעט מאוד כדי להיות מרוצה. תמיד שם כשזקוקים לו, תמיד היה מוכן להיות לעזר. אהרון היה חבר אמיתי ואיש משפחה למופת.

על שמו פועל אגף מיצוי הזכויות של מרכז הסיוע לחולי סרטן

modi2

מודי ענב

2011 - 1955

מודי בן לעזריאל ז"ל ובלהה שתזכה לחיים ארוכים, נולד בתל אביב. גר 10 שנים מילדותו עם הוריו באתיופיה ושב לארץ בהיותו בן 11. השתחרר מצהל בדרגת סגן בחייל המודיעין. קיבל תואר בניהול עסקים מ אוניברסיטתUSC בלוס אנגלס. לאחר מות אביו קיבל על עצמו את ניהול העסקים המשפחתיים חובקי עולם. מודי הלך לעולמו בדצמבר 2011 והותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. בינואר 2011 קיבל תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת תל אביב על תרומתו לחקר הגנטיקה של מחלת הסרטן.

לזכרו פועל האגף לזכויות חולי הסרטן בישראל ע"ש של מודי ענב

shila

שילה (שרה) קטאן

1949 - 2019

נולדה כ"ט תמוז תש"ט – 26 ליולי 49 אשת משפחה מסורה. טובת לב לכל מכריה וידידיה. נפטרה: י"ט תמוז תשע"ט – 22 ליולי 2019.

לזכרה של שילה, האשה, הרעיה, והאמא האצילה הקמנו את "מוקד הסיוע הארצי ע"ש שילה קטאן"

avatar-male

שמואל משה בן ישראל

שמואל משה בן ישראל ז"ל אוהב העם והארץ וקשוב תמיד לכל דורשיו. ת.נ.צ.ב.ה

בסיועם הנדיב של משפחת מוריס פותחה וקודמה פעילות יד תמר במחוז הצפון, לזכרו של שמואל, אבי המשפחה.

dafnar

דפנה רוזן זינגר

1968- 2020

דפנה (דפי) בת למאיר רוזן ז"ל וורה תבל"א אוהבת אדם, עורכת דין מבריקה, מגשרת מיוחדת במינה, אמא ורעייה וחברת אמת בילדותה התגוררה בפריז ובוושינגטון כבת לדיפלומטים וחזרה לארץ בגפה כדי להתגייס לצה"ל, שם שרתה ביחידת המודיעין 8200. סיימה את לימודי המשפטים באוניברסיטת בר אילן ב1991 והיתה שותפה מנהלת במשרד עו"ד וייסגלס אלמגור. התמחתה בדיני רשלנות רפואית, והפכה להיות מובילת התחום בארץ. דפי הלכה לעולמה בנר ראשון של חנוכה, ממחלת הסרטן, לאחר מאבק אמיץ ומתמשך. השאירה אחריה בעל ושלושה ילדים. יהי זכרה ברוך.

ממייסדות מודל תמר למשפחה ביד תמר

למה יד תמר?

יד תמר מובילה שינוי חברתי-קהילתי-תודעתי לתמיכה, מידע ורשת ביטחון לחולי הסרטן, לקרוביהם ולקהילה המקיפה אותם.

יד תמר מרחיבה את מעגלי העזרה והסיוע , מחברת בין הארגונים השונים שעוסקים בתחום הסרטן, ומקדמת שיתופי פעולה.

יד תמר מתבססת על מארג מתנדבים שנבחרו בקפידה תוך ליווי מקצועי , אישי ורגיש כשלעיני המתנדבים עומדים צרכי, רצונות ויכולות החולה וקרוביו.

יד תמר מנגישה טכנולוגיות עדכניות כדי להגיב ברגישות רבה, באמפטיה, במהירות ובמקצועיות האיכותיים ביותר.

יד תמר עוסקת בין היתר בפיתוח והטמעה של שיטות סיוע חדשניות , מעשיות ומותאמות לשינויים הרפואיים, החברתיים והטכנולוגיים.

לחיצה קטנה שלכם
יכולה לשנות חיים

פועלה של עמותת יד תמר אפשרית הודות לאלפי השותפים, המתנדבים והתורמים שלנו, הנותנים מעצמם כדי לשפר את חייהם של חולי הסרטן ובני משפחותיהם.

נשמח שתצרו עימנו קשר

עמותת יד תמר

דילוג לתוכן